Ibuprofen Sandoz 200mg Filmomh Tabl 30

Geneesmiddel
Niet op voorraad

Neem contact op met ons via telefoon of e-mail, dan bekijken we samen de mogelijkheden.

Onze Leveringsmethodes:

Afhalen in de apotheek

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

  • Inflammatoire gewrichtsaandoeningen zoals
    • Reumatoïde arthritis
    • Spondylitis ankylopoietica
    • Ziekte van Still (juveniele reumatoïde arthritis) en verwante ziektetoestanden
    • Degeneratieve gewrichtsaandoeningen zoals osteoarthrose
    • Extra articulaire aandoeningen zoals periarthritis, bursitis, tendinitis, tenosynovitis, cervicaal syndroom en acute lage rugpijn door discopathie
    • Primaire dysmenorroe
    • Post-partum pijn
    • Post-episiotomie pijn
    • Post-traumatische en postoperatieve ontstekingen
    • Pijn en ontsteking na kaakchirurgie en tandheelkundige ingrepen

Welke stoffen zitten er in dit geneesmiddel?

De werkzame stof in dit geneesmiddel is ibuprofen.

Ibuprofen Sandoz 200 mg filmomhulde tabletten bevat 200 mg ibuprofen per filmomhulde tablet.

Ibuprofen Sandoz 400 mg filmomhulde tabletten bevat 400 mg ibuprofen per filmomhulde tablet.

De andere stoffen in dit geneesmiddel zijn microkristallijne cellulose, colloïdaal siliciumdioxide, natriumcarboxymethylcellulose, magnesiumstearaat, methylhydroxypropylcellulose, titaandioxide (E 171), macrogol 400 en talk. Zie rubriek 2 "Ibuprofen Sandoz 200 mg & 400 mg filmomhulde tabletten bevatten natrium".

  1. Mogelijke bijwerkingen

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt hiermee te maken. Vaak: (kan optreden bij tot 1 op de 10 mensen)

• Maag-darmklachten zoals zuurbranden, maagpijn en misselijkheid, indigestie, diarree, braken, winderigheid en verstopping, bloedverlies in het maag-darmkanaal, zwarte stoelgang door vermenging met bloed en ophoesten van bloed, dat in uitzonderlijke gevallen bloedarmoede kan veroorzaken.

• Duizeligheid, vermoeidheid.

• Tinnitus (oorsuizen).

Soms: (kan optreden bij tot 1 op de 100 mensen)

• Zweren, bloeding of perforatie van het maag-darmstelsel, ontsteking van het mondslijmvlies met verzwering, ontsteking van het maagslijmvlies.

• Stoornissen van het centraal zenuwstelsel zoals hoofdpijn, slapeloosheid, angst, opgewondenheid, prikkelbaarheid en slaperigheid.

• Gezichtsstoornissen.

• Verschillende vormen van huiduitslag (pruritis, urticaria, purpura, angio-oedeem of ook Quincke's oedeem genoemd).

• Overgevoeligheidsreacties met netelroos en jeuk.

• Geelzucht, hepatitis, abnormale leverfunctie.

• Reactiviteit van de luchtwegen waaronder astma, bronchospasme of dyspneu.

• Minder plassen dan normaal en troebele urine (nefrotisch syndroom); inflammatoire nierziekte (interstitiële nefritis) die kan leiden tot acuut nierfalen. Als u een van de bovenstaande symptomen krijgt of als u zich algemeen onwel voelt, stop dan met de inname van Ibuprofen Sandoz en raadpleeg onmiddellijk uw arts, want dit kunnen de eerste tekenen zijn van nierbeschadiging of nierfalen.

• Paresthesiën (tintelend of branderig gevoel).

Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?

  • u bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter. Of u bent allergisch voor een andere ontstekingsremmer of een andere pijnstiller met inbegrip van acetylsalicylzuur.

  • u heeft ooit kortademigheid, astma, een lopende neus, zwelling van uw gezicht en/of handen of netelroos na gebruik van ibuprofen, acetylsalicylzuur (aspirine) of andere ontstekingsremmende pijnstillers (NSAID's) doorgemaakt.

  • als u bloedingen of een doorboring (perforatie) ter hoogte van de maag of de darmen heeft gehad als gevolg van een eerdere behandeling met een ontstekingsremmer.

  • als u een bepaalde aandoening heeft die de neiging tot bloeden verhoogt.

  • als u een bloeding in de hersenen (cerebrovasculaire bloeding) of andere actieve bloeding heeft.

  • als u een aandoening van de maag of de darmen heeft of heeft gehad, zoals een zweer, bloeding of bepaalde ontstekingsziekte (bijvoorbeeld colitis ulcerosa).

  • als u ernstig nierfalen heeft.

  • als u ernstig hartfalen heeft.

  • als u ernstig leverfalen heeft.

  • als u in de laatste drie maanden van uw zwangerschap bent.

  • bij kinderen jonger dan 12 jaar.

Volwassenen en kinderen > 12 jaar

  • Startdosis: 3 x 600 mg/dag
  • Onderhoudsdosis: 3 x 400 mg of 2 x 600 mg/dag
  • Reumatoïde arthritis en spondylitis ankylopoetica: 4 x 600 mg/dag
  • 4 x 200 mg/dag tot 3 X 400 mg of 2 x 600 mg/dag
  • Dysmenorroe: 1200 mg /dag in verdeelde dosissen.
  • De behandeling starten bij het eerste pijnsymptoom of zelfs een dag ervoor; 2 - 3 dagen behandeling zijn over het algemeen voldoende
  • 400 mg, 2-3 x per dag
  • Max. 1200 mg per dag
  • Startdosis, naargelang de ernst (gedurende enkele dagen):
    • OF 3000 mg/dag (2 x 600 mg 's morgens, 1 x 600 mg 's middags en 2 x 600 mg 's avonds
    • OF 2400 mg (1 x 600 mg 's morgens en 's middags, 2 x 600 mg 's avonds
    • Vervolgens geleidelijk verminderen tot 1800 mg/dag (3 x 600 mg), en dan tot een onderhoudsdosis van 1200 mg per dag (3 x 400 mg of 2 x 600 mg)
    • Max. 1800 mg /dag

Kinderen < 12 jaar

  • 2 tot 6 jaar : maximum 600 mg per dag (3 x 200 mg)
  • 7 tot 11 jaar : maximum 1200 mg per dag (3 x 400 mg)

Toedieningswijze

  • Tijdens de maaltijd
  • Neem de tabletten in met een glas water.
CNK2568194
OrganisatiesSandoz
MerkenSandoz
Breedte48 mm
Lengte100 mm
Diepte30 mm
Hoeveelheid verpakking30
Actieve ingrediëntenibuprofen
BehoudKamertemperatuur (15°C - 25°C)